Informace o Floridě

Stát Florida neboli také přezdívané „Sunshine State” se nacházející na jižním a východním pobřeží Spojených Států Amerických. Jeho rozloha je 170 304 km a úředním jazykem je angličtina. Floridu navštíví za jeden rok 126,1 milionů návštěvníků.

Sluníčko, teplo, zábava a pláže - to je Florida

Je čtvrtým nejlidnatějším a třetím nejbohatším státem v USA. Symbolem tohoto státu je Pelikán. Hlavním městem je Tallahassee, největším městem je Jacksonville, ale nejznámějším městem je bezpochyby Miami a Orlando. 

Hlavní ekonomikou Floridy je cestovní ruch, zpracovatelský průmysl a zemědělství.
Je velmi vyhledávanou turistickou destinací pro její nespočet zábavních parků, přírodních rezervací, muzeí, národních parků ale i nočního života. Nejznámějším národním parkem na Floridě jsou močály Everglades na jihu poloostrova, kde žijí tisíce aligátorů a lze ji navštívit na speciálních lodích – vznášedlech.

Mezi turisticky zajímavá místa patří Kennedy Space Center na Cape Canaveral (východní pobřeží Floridy). Vesmírné středisko NASA, odkud startovaly raketoplány i menší rakety, vynášející na oběžnou dráhu družice. Součástí komplexu je i návštěvní středisko s řadou muzeí a atrakcí. 

Nejznámějším městem je bezpochyby Miami. Tomuto městu dominují vysoké mrakodrapy a mnoho nočních klubů.

Velmi oblíbeným a turisty vyhledávaným městem ve střední části Floridy je město Orlando, kde se nachází několik nejpopulárnějších zábavných parků, například Universal Orlando Resort nebo obrovský zábavní komplex Walt Disney World. V roce 2018 přivítali rekordních 72 milionů návštěvníků a tím je nejnavštěvovanější destinací v Americe!

Florida je rájem a hlavním místem pro golfisty. Žádná dvě golfová hřiště si nejsou na Floridě podobná.

O Floridě by se dalo napsat velmi, velmi mnoho, ale …

PŘIJEĎTE A UŽIJTE SI NEZAPOMENUTELNÉ ZÁŽITKY A DOVOLENOU NA FLORIDĚ NA VLASTNÍ KŮŽI 🙂

Zábavní parky a zábava

Prozkoumejte více než 30 zábavních parků po celé Floridě
Zábava

Golf na Floridě

Florida je rájem golfistů. Více než 1250 golfových hřišť na jednom místě.
GOLF

Noční život na Floridě

Miami a světoznámý Ocean Drive - to je Florida a noční život
Noční život

Shopping a nakupování na Floridě

Prozkoumejte nepřeberné množství nákupních středisek a outletů.
Nakupování
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu, reklam a k analýze návštěvnosti. Ty mohou být uloženy až po Vašem souhlasu. View more
Souhlasím
Nesouhlasím