Žádost o vízum ESTA do Ameriky - USA

Žádost o vízum ESTA do Ameriky – USA

Pro vstup do USA musí mýt každý občan České republiky včetně nezletilých dětí platné povolení pro vstup na území USA a mít každý vlastní a platný biometrický cestovní pas.

Bezvízový program umožňuje občanům zúčastněných zemí cestovat do Spojených států bez víz pro pobyty do 90 dnů nebo méně. Cestující musí být oprávněni používat VWP a mít před cestou platný souhlas elektronického systému pro cestovní povolení (ESTA) , které je doporučeno provést minimálně 72 hod. před nastoupení vaší cesty. https://esta.cbp.dhs.gov

Čeští občané, včetně kojenců, kteří chtějí cestovat v rámci programu bezvízového styku do USA, musí mít biometrický pas s integrovaným čipem.

Vízum ESTA

ESTA je webový systém, který provozuje americká celní správa a ochrana hranic (CBP) za účelem určení způsobilosti k cestování v rámci programu VWP do Spojených států pro cestovní ruch nebo podnikání. Registraci lze výlučně provést na webových stránkách Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA

https://esta.cbp.dhs.gov nikde jinde registraci neprovádějte! Po obdržení souhlasu doporučuje tento souhlas vytisknout a předkládat během odbavování při všech cestách do USA.

Letečtí dopravci, kteří provozují lety do USA jsou oprávněni vyloučit z přepravy každého cestujícího, který nebude mít platný souhlas vydaný v rámci systému ESTA.

Ve většině případů bude vaše ESTA platná po dobu dvou let. Pokud obdržíte nový pas včetně dočasného, změníte své jméno, pohlaví, občanství nebo je změna v otázkách ano / ne v aplikaci ESTA, musíte si zažádat o nové povolení!!

Váš cestovní pas musíte mít platný po dobu nejméně 6 měsíců po vašem plánovaném odjezdu ze Spojených států. Pro rodiny musí mít každý člen vaší rodiny, včetně kojenců a dětí, svůj vlastní biometrický cestovní pas. 

Schválení víza ESTA do Spojených států amerických

Schválená ESTA vám umožní cestovat na americké území (obecně letiště) a tam požádat o povolení vstupu do Spojených států. Schválená ESTA nezaručuje vstup do Spojených států. Úředníci celní správy a ochrany hranic (CBP) mají pravomoc povolit nebo zamítnout vstup do Spojených států. 

Jste li v rámci programu VWP přijati do Spojených států amerických, můžete podniknout krátkou cestu do Kanady, Mexika nebo na blízké ostrovy. Jestliže  se vracíte zpět do Spojených států v rámci programu VWP na zbývající část původních 90 dnů poskytnutých na základě počátečního programu,musí být délka vašeho celkového pobytu, včetně krátké cesty, 90 dní nebo méně.

Pokud vstoupíte do Spojených států v rámci programu bezvízového styku, nesmíte prodloužit svůj pobyt ve Spojených státech. Musíte opustit Spojené státy v den nebo před datem, kdy jste vstoupili do Spojených států.

Poplatky za podání žádosti ( nepřistěhovatelská víza) jsou uvedeny níže a vztahují se na jednu žádost o vízum.

  • ESTA   $14
  • Typ B  $160

Poplatek za vízum je nevratný a nelze jej převést na jinou osobu. Po zaplacení poplatku Typu B musíte naplánovat pohovor na velvyslanectví nebo konzulátu.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu, reklam a k analýze návštěvnosti. Ty mohou být uloženy až po Vašem souhlasu. View more
Souhlasím
Nesouhlasím