Plánujete cestu na Floridu a letí s vámi malé děti? Zde je pár rad.

Plánujete cestu na Floridu a letí s vámi malé děti? Zde je pár rad.

Nařízení EU stanoví, že každé dítě musí mít svůj vlastní cestovní doklad s fotografií. Pokud vaše děti ještě nemají v držení dětské pasy, pasy nebo průkazy totožnosti, doporučujeme, abyste o ně požádali co nejdříve. Pokud letíte do USA nezapomeňte před odletem na vyřízení povolení ESTA. Letecká společnost bude po vás toto povolení vyžadovat. Pokud jej nepředložíte vystavujete se riziku, že vás nepustí do letadla. 

Při rezervaci letu uveďte věk svých dětí, protože na tom závisí cena vaší letenky.

  • Kojenci (0-2 roky)
  • Děti: od 2 do 11 let (do 12. narozenin) dětem které dovrší během letu 2 roky budou muset mít své vlastní místo a bude jim účtována letenka cca 75% z běžné ceny letu (dle dopravce)

Děti (do 2 let) mohou cestovat na klíně doprovodného dospělého. V tomto případě letušky dají dospělému bezpečnostní pás pro dítě před vzletem. Dítě může také cestovat na samostatném sedadle; pak musí být zajištěn dětským zádržným systémem, dětskou autosedačkou nebo dětskou sedačkou, který si musí dospělý přinést na palubu. (vždy informujte před letem svého leteckého přepravce).

Použití dětského zádržného systému, autosedačky, dětské sedačky je samozřejmě zdarma. Mějte však na paměti, že dětský zádržný systém musí být upevněn na sedadle spolujezdce. Pro miminka (do 2 let) je proto nutné si zakoupit letenku pro DĚTI. V tomto případě musíte sebou přivést dětský zádržný systém (0–2 roky). V opačném případě musí dítě během letu sedět v dospělém klíně navzdory zakoupenému sedadlu. Ostatní cestující nesmí být obtěžováni používáním dětského zádržného systému a nesmí v případě možné nouzové evakuace bránit ostatním cestujícím. V souvislosti s nástupem na palubu a určením sedadla jsou proto zavedena následující pravidla; sledujte je při přihlášení a výběru místa:

  • Doporučujeme, abyste si vybrali sedačku pro dítě pomocí dětského zádržného systému.(má každý dopravce na svých stránkách) Jako doprovodný dospělý byste měli v každém případě sedět vedle něj.
  • Vyhněte se výběru sedadel v řadách nouzových východů

Sbalte si na cestu něco k jídlu. Na palubě letadla se sice poskytuje občerstvení pro malé cestující, ale nic nemůže nahradit oblíbené jídlo nebo sladkosti. Dětské mléko nebo jídlo vám na palubě zahřejí. 

Jídla, která jsou vhodná pro děti (ve věku 2 a více let), lze objednat zvlášť při rezervaci letu.

Odlišné teplotní podmínky na letišti v odletové hale, na palubě (klimatizace) a ve vašem cíli lze nejlépe řešit vytvořením tzv. „Cibulové výstroje“: oblékněte své dítě do několika vrstev oblečení, které pak můžete sundat a znovu obléknout podle potřeby. Nezapomeňte na tlusté ponožky. Vzhledem k tomu, že nohy vašich dětí mohou ve vysoké nadmořské výšce trochu nabobtnat, doporučujeme, abyste jim na palubě sundali boty.

Na většině letišť si můžete vzít sebou skládací kočárek nebo kočárek až do chvíle před nástupem na palubu letadla. ten vám bude vrácen ihned po přistání.

Zeptejte při odbavení zavazadel, zda si sebou můžete vzít kočárek a předat ho přímo v letadle, a také informujte personál, pokud potřebujete vzít váš kočárek přímo na palubu letadla. Po vzletu a následném bezpečném letu, vám bude kočárek zase přinesen zpět. (upozorněte na tuto skutečnost svého dopravce předem)

Noční lety jsou pro cestování se svým dítětem obzvláště vhodné, protože si mohou udržet svůj spánek a následně být uvolněnější. Během vzletu a přistání letadla pomáhejte svému dítěti vyrovnat tlak vzduchu tím, že mu dáte prso nebo láhev. Přebalovací pulty najdete v toaletách na palubě. Na palubě je k dispozici dostatek vody pro děti do láhve,což vám ušetří koupi vody nebo náhradní plenky pro případ nouze.

Samotný let snáší někteří kojenci zcela bezproblémově, pro jiné je to vcelku utrpení. Je dobré si uvědomit,že jak mnohý dospělý trpí bolestmi uší způsobenými změnou tlaku, co teprve dítě, které bolí ouška a nemá ani tušení, proč to tak je a kdy to přejde. Samotnému vzlétnutí předchází cesta na letiště a časté zdlouhavé čekání na odbavení či odlet. Myslete na to, že všechny tyto změny mohou narušit denní režim dítěte a to pak bude nevrlé bez ohledu na tlak v uších nebo turbulence.

Vyhledejte si ty nejlevnější letenky na Floridu právě u nás – klikněte zde…

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu, reklam a k analýze návštěvnosti. Ty mohou být uloženy až po Vašem souhlasu. View more
Souhlasím
Nesouhlasím